כך משקיעים בשקעים ובחשמל בזמן העיצוב

 

כך משקיעים בשקעים ובחשמל בזמן העיצוב .

תחום לא פחות חשוב בעיצוב הבית הוא תחום החשמל והשקעים, כן אני יודעת שזה תחום פחות מלהיב ולא ממש אלגנטי כמו העיצוב עצמו, אבל זה חלק מהתהליך.

 

וודאי יצא לכם לראות תמונות של "לפני" ,ואחרי" בעיצוב הבית, ואתם רואים איך כל מכשירי החשמל יושבים יפה ובמיקום מדויק להפליא – אז זה בדיוק העניין , הצבת השקעים בצורה מתוכננת ומדויקת היא חלק מהותי וחשוב שדורש מחשבה רבה ומקצועית. אך לעיתים תחום זה מעט נדחק לאחור וברוב המקרים תכנון השקעים הוא לקוי, אז איך ניתן למזער נזקים ?

 

תכנית העמדת ריהוט – מכירים את זה שאתם צריכים למשוך כבל ארוך מהשקע בקיר אחד לשקע בקיר אחר רק כדי לחבר את המחשב וכל החדר עמוס בחוטי חשמל?, או נקודת החשמל בקיר לא תואמת את הגובה לשואב האבק? בדיוק בשביל זה צריך תכנית מסודרת וברורה היכן עומד כל רהיט בבית, כך מיקום ותכנון השקעים יהיה הרבה יותר אפקטיבי ויחסוך הרבה חוטי חשמל וכאבי ראש.

 

לוח בקרת החשמל בבית – לא מקבל תשומת לב וברוב המקרים הוא נותר חשוף , לא רק שזה לא משתלב עם העיצוב בבית אלא שזה עלול להיות מסוכן ולכן חשוב בעת תכנון עיצוב הבית לדאוג שגם לוח החשמל יהיה מכוסה.

 

 מטבח הוא המקום לטעויות במיקום השקעים –  בעיקר במטבח שכל שקע הוא מבורך ,(בר מים, מיקסר, מיקרוגל ועוד ) רצוי לבקש מחברת המטבחים או הנגר את שרטוט השקעים והמתגים במטבח, ברגע שיש תיאום מלא בין עיצוב המטבח לשקעים , יש מינימום טעויות.

 

כדי שתפיקו את הטוב ביותר מעיצוב הבית אני ממליצה לכם לבדוק היטב את מיקום השקעים , ולהתייעץ עם מעצב פנים לפני כל החלטה וביצוע .

 

כמעצבת פנים אשר מלווה פרויקטים רבים , אני בונה את תוכניות החשמל לפי הצרכים והמיקומים הנכונים לאותו לקוח.

 

אני ממליצה כי את השקעים בחדר השינה עדיף למקם מעל השידה , מבחינת נוחות ושימוש קל יותר.

 

רבים מתעלמים מארון החשמל בבית ומשאירים קופסת פלסטיק תקועה על הקיר , ברוב המקרים זה רחוק מלהשתלב עם העיצוב הכללי של הבית. ולכן הפתרון שלי הוא להסתיר את ארון החשמל בתוך דלתות MDF צבועות בצבע הקיר או בצבע נגרות, כך תהיה הרמונייה מושלמת וזרימה בעיצוב אשר מתכתב עם יתר האלמנטים בבית.

 

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

יוליה קרטבי – מעצבת פנים

 

0523594554