חימום תת רצפתי

כאשר אני מציעה ללקוחותיי להתקין חימום תת ריצפתי בדרך כלל הם מגיבים בשאלה למה צריך חימום לריצפה, הרי בארץ חם מספיק. אך תמיד בבוא החורף הם מצטערים על כך כי בארץ אין חימום בתים מרכזי כמו בחו״ל, ובבית ללא חימום תמיד קר.  כשמחממים עם מזגן האוויר מתייבש וכך גם העור שלנו. גם כאשר מחממים עם סוללות חימום או תנורי חימום ההשפעה על האוויר דומה, כמו כן האביזרים האלה רוב השנה עומדים ללא שימוש ותופשים מקום אחסון. בכל מיקרה סוגרים אותם בלילה מסיבות בטיחות, וקשה לקום בבוקר ממיטה חמה לדירה קרה.

 

היתרונות של חימום תת ריצפתי:

הוא יותר רציונלי.  חימום מזגן תחילה מתפזר לגובה  ורק אחר כך לכיוון הספה. חימום ריצפתי מחמם את הרצפה ואת הסביבה שבו הדיירים חיים.  מערכת החימום מאפשרת ליהנות מבית מחומם בלי תחושת יובש. . הרגליים מרגישות בחום נעים שעולה לגוף ואילו הראש והפנים נשארים בטווח אוויר רענן יותר.

 

אתם קובעים אזורים לחמום . אפשר לחמם את כל הבית  ,או רק חלקים ממנו על פי בחירה. למשל רק בחדר המגורים או רק בחדרי שינה או בחדרי אמבטיה וכו״.

 

מדליקים את החימום בתחילת העונה וסוגרים בסופה, כך שהחימום עובד כל הזמן וגם בלילה, בבוקר מתעוררים לבית חמים ונעים.

 

תחושת החימום בגוף שונה מזו של המזגן, היא הרבה יותר טבעית, לא אגרסיבית ומאפשרת ללכת יחפים בבית ,שזה מעולה לילדים.

 

המחיר של חימום תת ריצפתי אינו עולה על מחירה של ספה פשוטה אבל מאפשר איכות חיים הרבה יותר טובה .

 

 

! תיכנון מוקדם חשוב . חימום רצפה צריך לתכנן ולהכין עבורו תשתית מתאימה, לא תהיה אפשרות לעשות זאת באמצה השיפוץ .

! בנוסף צריך להתיעץ עם יצרני האריחים לריצפה או הפרקט או כל ריצוף אחר באם הם מתאימים לחימום תת ריצפתי וצורת הרכבתם, למרות שבעיניין זה יש לא מעט חלוקי דעות.