המדריך לשינה טובה בעזרת כללי עיצוב

 

חדר השינה הוא המקדש הפרטי של כל אחד ואחד מאיתנו.

תעצמו לרגע את העיניים ודיימנו שאתם נכנסים לחדר השינה שלכם לאחר יום עמוס וטעון, וכל מה שאתם רוצים זה להתרווח על המיטה הנוחה ולשקוע בשינה עמוקה ופשוט להירגע.

 

צרו לעצמכם את חלל השינה , המקדש המעוצב הפרטי שלכם בעזרת ריהוט, צבעים, תאורה ואקססוריז בהתאמה.

 

איך תגרמו לחדר השינה שלכם להיות חדר שאי אפשר לעמוד בפניו אלא רק לשכב ולצלול עם המחשבות, מה אפשר לעשות?

 

כך חדר השינה שלכם יטעין אתכם מחדש להמשך היום:

עיצוב חדר שינה לא חייב להיות מסובך מידי, הוא צריך להיות קליל, נעים ורגוע . כאשר מבינים זאת ומבצעים את השינויים הללו כך מתקרבים יותר לאיזון בריא ונכון בין חיים, עבודה ובית.

 

תכנון מקדים של חדר השינה משפר ומוריד בצורה מובהקת את הלחץ והסטרס שעובר עלינו במשך היום.

 

מיקום המיטה בניצב לנתיב בין החלון לדלת מאפשר לראות את מי שנכנס לחדר והחלון מראה לנו את שעת היום, את המיטה חשוב למקם כך שרגלי המיטה יהיו קרובות יותר לדלת ולא אל ראש המיטה, ובכך יוצרים נוחות ופרטיות.

 

גוונים ידעתם שהצבע הכחול מפחית פסיכולוגית את הטמפרטורה בחדר כ- 3 מעלות לפחות? , מה שזה אומר שהחדר הרבה יותר נעים ונינוח, במיוחד באקלים החם של ישראל. לצבעים הקרים ובעיקר לצבע הכחול יש סגולות רבות בניהם: הוא מפחית את לחץ הדם, מצעיר את הגוף והנפש ובעיקר מרגיע , יוצר תחושה של מרחב גדול יותר בחדר גם אם מדובר בחדר קטן.

 

נסו לשלב את הצבעים הקרים ותראו את ההבדל.

 

אלמנט נוסף שכדאי לשים אליו לב וזה קיר מודגש. הקיר החשוב בחדר הוא הקיר מאחורי גב המיטה , שם אפשר ורצוי לתת לדימיון להתפרע , אם זה לעטר את קיר בטפט מיוחד (כמובן בצבעים תואמים ורגועים כפי שהוסבר למעלה) , לשים תמונה , או אפילו מראה מעוצבת לפי בחירה.

 

ומה עושים אם יש חדר שינה קטן?  בעזרת עיצוב הכל אפשרי. כדאי לזכור : ככל שרואים יותר רצפה בחדר , כך הוא נראה גדול יותר . ואיך זה בא לידי ביטוי בעיצוב? את המיטה והשידות הגביהו מעט בעזרת רגליות, כך תתגלה לפניכם עוד רצפה שתעניק לחדר מרחב נשימה.

התאורה בחדר חייבת להיות נוכחת , אבל הכל שאלה של מינונים. אתם רוצים לישון ברוגע ובנינוחות, לא לקום לאיצטדיון מלא אורות ולכן רצוי שתהיה תאורה מרכזית שזה המנורות היוצאות מהקיר או עומדות על השידה לצד המיטה לצורך קריאה, זה יכול להיות מנורות עומדות, ספוטים או תאורה נסתרת.

גם גוון התאורה פה הוא אורח חשוב , והוא צריך להיות גוון לבן חם או ניטראלי.

 

ישנה חשיבות עליונה בבחירת עיצוב חדר השינה בבית.

 

כדי להתאים את סגנון העיצוב, לצד אופי העיצוב חשוב להתייעץ ולעצב יחד עם אדריכל ומעצב פנים , כך תגיעו לרמת עיצוב מדויקת עד הפרט הקטן ביותר ובגימור מושלם.

 

אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת , מוזמנים להתייעץ איתי בנושא עיצוב .

 

יוליה קרטבי – מעצבת פנים

 

0523594554