כמו הקנקן כך הבית שלנו

 

בדיוק כמו הקנקן כך הבית שלנו, מבחוץ הוא בנוי באופן סטנדרטי 4 קירות, גג ורצפה. אך כשנכנסים לתוך הבית, הקנקן כבר מעוצב בצורה אחרת.

 

זה מתחיל בסיגנון העיצוב: קלאסי, מודרני, ווינטאג' או שילובים מעניינים אחרים, ממשיך בצבעים וטקסטורות שונות בחדרי הבית עם אפקטים בהתאמה, ומתקדם לעבר הלבשת הבית: ריהוט, שטיחים, אקססוריז, כריות נוי, ארונות מטבח, ארונות קיר או הזזה ועוד.

 

למה אנשים אוהבים לעצב את הבית?

 

משום מה כשמגיע שלב עיצוב הבית, אנשים מתמלאים שמחה ואושר ומדוע? זוכרים שפעם הכל היה שחור ולבן במסכי הטלוויזיה? כל האנשים במסך נראו אותו דבר מבחינת לבוש, התפאורה מאחוריהם גם היא הייתה אותו דבר ואולי זו הסיבה שלא היו דבוקים למסכים כל כך הרבה שעות כמו שהיום (שזה אולי דבר טוב) אבל העיצוב אוי העיצוב היה משעמם.

 

עיצוב הבית זה סוג תרפיה ההרגשה הזו שהבית מקבל פתאום לבוש אחר בטעם האישי ופיתאום הכל מתחבר – זוהי הרגשה נפלאה.

 

לעצב את הבית זה לא רק לשים מצעים או להניח את שולחן האוכל בצד ימין או שמאל, זה לתת ליצירתיות שבנו לפרוץ. איפה עוד יש לנו הזדמנות להראות את האופי שלנו אם לא ביצירתיות שבעיצוב.

 

הבית הוא העוגן, הוא חוף המבטחים שלנו. ברגע שאנחנו נכנסים הביתה אנו מרגישים שהגענו למקום הטבעי והבטוח שלנו. ואז זה לא משנה עם איזה מצב רוח נכנסנו לפני שניה, ברגע שהגענו למקום הרגוע והשלו שלנו – האנרגיה חוזרת אלינו.

 

רעיונות לעיצובים מעניינים – מה כבר יש לחדש?
תחום העיצוב הוא תמיד מתחדש, כל פעם יש טרנדים שונים ומגוונים וכדאי לעקוב אחריהם – רק חשוב להדגיש שלא חייבים לעצב את הבית בכל טרנד שיוצא לשוק, אלא חשוב לעצב לפי האופי והסגנון האישי.

 

דיברנו על קנקנים אז זו הזדמנות מצוינת לבחור כלי נוי נניח קנקן, אגרטל יפה שאפשר להניח אותו על שידה בסלון, או על מדף במטבח.

 

אור תמיד עושה נעים וטוב, בחירה נכונה של נברשות יכולה לשנות את העיצוב באופן טוטאלי, אור רך יותר, או אור חזק יותר – כמובן חשוב מיקום האור. למשל בחדר השינה לא נרצה אור שהוא מסנוור ולכן אור רך יכול בהחלט לחזק את העיצוב הרומנטי בחדר.

 

תמונות הם לא רק ליופי אלא הן משקפות את האווירה הטמונה בחלל החדר, בחירה מדויקת של תמונה מבליטה בצורה מובהקת את עיצוב החדר. אין צורך להעמיס יותר מידי תמונות, אלא לבחור את הראויות ביותר לפי טעם אישי.

 

יש עוד המון דוגמאות של עיצובים, אך זכרו הכל מתחיל מבפנים.
וכדי לעצב את הבית חישבו תחילה בחזון שלכם איך הייתם רוצים לפגוש את בית החלומות שלכם, אפשר גם לעצום עיניים ולדמיין או פשוט להיעזר בי.